Завантажити ще

Михайло Федоров: В Україні 700 тисяч заброньованих людей, і лише 4000 – з IT-компаній

Михайло Федоров: В Україні 700 тисяч заброньованих людей, і лише 4000 – з IT-компаній
Фото: parlament.ua

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров пояснив нюанси бронювання від мобілізації фахівців IT-галузі. Поштовхом до цього став суспільний резонанс, викликаний наказом про бронювання співробітників компаній з доставки Glovo та онлайн-ігрових сервісів Favbet Tech. При цьому частка броні фахівців зі сфери цифрових технологій виявилася критично малою, хоча, за словами Федорова, частка ІТ у ВВП України - майже 5%, а до держбюджету щороку надходять 20-23 млрд грн.

- Фахівці технологічних та інноваційних бізнесів, важливих для економіки підприємства, повинні бути заброньовані, щоб компанії продовжували наповнювати бюджет нашої країни, - упевнений Федоров. – Загалом у сфері IT працюють близько 300 тисяч співробітників, а з них заброньовано лише 1,5%. Загалом в Україні 700 тисяч заброньованих людей, і лише 4000 – з ІТ-компаній.

Міністр поділився, що на бронь подано лише 54 IT-фахівці, і це не кур'єри й не представники грального бізнесу, а фахівці топ-рівня - архітектори, розробники, інженери.

- Компанії, які ми подаємо на бронювання згідно з постановою Кабміну, набули статусу критично важливих для економіки, бо відповідають мінімум трьом критеріям:

  • середня зарплата - не менше середньої зарплати по регіону за IV квартал 2021 року;
  • відсутність заборгованості з ЄСВ;
  • понад 1,5 млн євро податків, сплачених з бюджетів усіх рівнів;
  • понад 32 млн євро надходжень за останній рік без урахування кредитів та позичок;
  • статус резидента "Дія.City";
  • важливість для національної економіки – так званий галузевий критерій (для IT це: приналежність до індустрії+ середня зарплата за останній квартал не менше 1200 євро в еквіваленті + кількість співробітників не менше ніж 9 осіб), - пояснив Федоров.

Очевидно, за сукупністю всіх ознак від мобілізації до вчорашнього дня звільнялися співробітники онлайн-казино та кур'єри «Глово», доки обурення суспільства не змусило скасувати відповідний наказ. Віцепрем'єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко наголосила, що бронювання фахівців – законне право бізнесу та можливість для країни підтримувати економіку податками та зборами, але це питання не має розколювати суспільство.

Наразі суспільство ламає голову, чому під броню без особливих зусиль потрапили десятки тисяч українських чиновників, які не настільки поповнюють бюджет країни, як айтішники…

  •  Міністерство оборони України запустило мобільний додаток «Резерв+» для оновлення онлайн військово-облікових даних військовозобов'язаних
  •  У компанії Glovo заявили, що бронювали лише 10 осіб, і це не кур'єри.