27 травня
Завантажити ще

Речник Міноборони підтвердив, що піхотні групи Росії зайшли у Вовчанськ

Речник Міноборони підтвердив, що піхотні групи Росії зайшли у Вовчанськ
Фото: facebook.com/Сергій Болвінов

Російські піхотні групи зайшли у Вовчанськ та намагаються закріпитися у північній частині міста. Про це заявив речник Міноборони України Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону удень у середу, 15 травня.

- Якщо говорити про ситуацію, яка у Вовчанську, дійсно, ворог намагається закріпитися на північній частині міста. Невеличкими піхотними групами туди намагається зайти. Наша задача нищити ворога, не давати їм заводити більше сил, не давати їм закріпитися. Наші FPV-дрони та артилерія ефективно працюють. Коли вони технікою підвозять піхоту, ця техніка знищується у доволі великій кількості, — розповів Лазуткін.

За його словами, українські війська підтягують резерви, Вовчанський напрямок тримають дуже ефективні боєздатні українські підрозділи. Є тенденція до стабілізації.

- Сьогодні Головком доповідав ситуацію Президенту. Сам Головком знаходиться у бойових бригадах. Напрямком зараз керує досвідчений генерал Драпатий. Триває бойова робота. Ясна річ, що ситуація непроста. Але є тенденція до стабілізації. Поки тривають важкі бої. Треба сприймати це спокійно. Це війна. Ворог намагається розтягнути фронт, десь зв’язати наші сили. Наше завдання — знищити окупанта. І це робиться. У великій кількості окупанти гинуть — на підходах до Вовчанська, на околицях і саме у місті теж, — заявив речник МОУ.

У Вовчанську лишаються до 300 людей, триває евакуація, розказав начальник Вовчанської МВА Тамаз Гамбарашвілі Суспільному.

- Ситуація вкрай важка. Шосту добу ворог завдає масованих ударів, використовуючи всю зброю, яка в нього є. "Працюють" і по критичній інфраструктурі, і по житловій забудові — місто фактично стирають із землі, — сказав він.

Гамбарашвілі додав, що нереально залишатися у Вовчанську за таких обстрілів і руйнацій, коли за добу по місту випускають понад 30 КАБів.