Завантажити ще

Зеленський поговорив із президентом Грузії після ухвалення закону про «іноагентів»

Зеленський поговорив із президентом Грузії після ухвалення закону про «іноагентів»
Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський обговорив з грузинським колегою Саломе Зурабішвілі ситуацію в Грузії, яка розвивається довкола ухвалення проросійського закону про "іноагентів". Про це лідери держав написали у X.

- Говорила з президентом Зеленським. Я подякувала президенту за його солідарність і непохитну підтримку грузинського народу. Наше спільне майбутнє – в Європі! - написала Зурабішвілі.

Зеленський додав, що подякував Зурабішвілі за підтвердження її участі в інавгураційному Саміті миру, який пройде 15-16 червня у Швейцарії.

Зурабішвілі цього ж дня провела телефонні розмови з президентом Латвії Едгарсом Рінкевичсом та зустрілася з головами МЗС Латвії, Естонії, Литви та Ісландії.

  • 14 травня парламент Грузії ухвалив закон про "іноагентів", аналогічний російському. Голосування супроводжувалося бійкою у парламенті та масовими вуличними протестами і затриманнями.
  • Закон ухвалили попри багатоденні протести десятків тисяч людей та критику Євросоюзу, який дав Грузії статус кандидата у грудні 2023 року. Президент Грузії Саломе Зурабішвілі обіцяла накласти вето на законопроєкт, проте «Грузинська мрія» має достатньо голосів, щоб подолати його.