Завантажити ще

У Польщі розгорівся скандал через гроші на кампанію StopRussiaNow

У Польщі розгорівся скандал через гроші на кампанію StopRussiaNow
Фото: Andrzej Iwańczuk/Reporter/Reporter

Дональд Туск і Матеуш Моравецький обмінялися шпильками у соцмережі Х (колишній Twitter) через скандал з грішми, виділеними у 2022 році на антивоєнну кампанію. Верховна контрольна палата Польщі (аналог української Рахункової палати) вважає, що уряд Матеуша Моравецького може бути причетний до "розпилу" грошей на антивоєнній кампанії StopRussiaNow. Про це повідомив портал Onet.

- Майже 23 млн злотих, витрачених канцелярією прем'єр-міністра на антивоєнну кампанію #StoprussiaNow через державний Bank Gospodarstwa Krajowego, потрапили до кишень "золотих хлопчиків" ПіС: Радослава Тадаєвського, друга колишнього радника Матеуша Моравецького Маріуша Хлопіка, а також Петра Палка, соратника президента Анджея Дуди. Більшість грошей, витрачених на кампанію, могла бути надана неправомірно, - йдеться у публікації.

У середу, 15 травня, на цю публікацію відреагував чинний прем'єр-міністр Дональд Туск.

- Бізнес на церковних землях, на пандемії, на інфляції та навіть на війні. Бізнесмен десятиріччя, - написав Туск у соцмережі X (Twitter) про Моравецького.

Той не залишився в боргу й відповів:

- У перші дні війни, коли пан спав й пакував евакуаційний рюкзак, ми рятували Україну.

  • StopRussiaNow - це антивоєнна кампанія, яку у березні 2022 року у відповідь на повномасштабну російську агресію проти України запустив тодішній прем'єр-міністр Матеуш Моравецький. Bank Gospodarstwa Krajowego без тендера обрав для проведення кампанії невелике маловідоме агентство Tak Dzień Group. В угоді, підписаній у квітні 2022 року, банк погодився виплатити агентству 22,8 млн злотих за проведення кампанії.
  • 9 травня 2022 року посла Росії у Польщі Сергія Андрєєва облили червоною фарбою під час спроби покласти квіти на цвинтарі радянських солдатів у Варшаві. Навколо дипломата зібралися десятки людей, які скандували "Фашисти!" та "Слава ЗСУ!".