Завантажити ще

ГУР заявило про свою роль у затриманні заступника Шойгу, - ЗМІ

ГУР заявило про свою роль у затриманні заступника Шойгу, - ЗМІ
Фото: Moscow City Court's Press Office/Handout via REUTERS

Головне управління розвідки Міністерства оборони України заявило про свою роль у затриманні заступника міністра оборони Росії Тимура Іванова. "Українська правда" з посиланням на співрозмовників повідомила, що у березні сили ГУР внаслідок кібератаки на сервери отримали доступ до значного масиву конфіденційної інформації та службових документів заступника Сергія Шойгу. Невдовзі після цього слідчі органи РФ розпочали проти Іванова слідство за звинуваченням у корупції. 

Співрозмовник видання зазначив, що у Кремлі чудово знали про хабарництво Тимура Іванова, проте це не ставало приводом для його притягнення до відповідальності. Водночас саме медійний розголос витоку інформації та потрапляння її до української розвідки стало реальною причиною його переслідування.

- Всі знали, що він – ключовий корупціонер у структурі Міноборони РФ, а журналістські розслідування з великою кількістю неспростовних підтверджень, зокрема у контексті злочинів РФ у Маріуполі, зробили цю інформацію суспільним надбанням. Проте "санкції" проти Іванова було вжито лише після того, коли стався цей масивний витік чутливих даних, - сказав співрозмовник.

Раніше 24 квітня російське опозиційне видання "Важные истории" написало, що справжня причина арешту Тимура Іванова - держзрада. Журналісти послалися на два не пов'язані один з одним джерела, близькі до ФСБ. Вони також зазначили, що про корупцію “давно всі знали”.

  • Слідком РФ увечері 23 квітня повідомив про затримання заступника міністра оборони Росії Тимура Іванова за підозрою в отриманні хабара. 24 квітня Басманний суд Москви арештував заступника Сергія Шойгу на два місяці.
  • 19 квітня начальник ГУР Кирило Буданов розповів, як українським захисникам вдалося збити російський стратегічний бомбардувальник Ту-22МЗ. За його словами, бійці тиждень чекали, коли він вийде на потрібний рубіж.