24 травня
Завантажити ще

Українські нардепи виступили проти номінації вірменського друга Путіна Варданяна на Нобелівську премію миру

Українські нардепи виступили проти номінації вірменського друга Путіна Варданяна на Нобелівську премію миру

18 депутатів Верховної Ради України підписали колективного листа до Нобелівського комітету із закликом відхилити кандидатуру вірменського олігарха Рубена Варданяна в якості номінанта на здобуття Нобелівської премії миру 2024.

Про це повідомляє 5 канал.

Підписанти декларують, що вважають неприпустимим та абсурдним номінацію на премію миру людини, яка підтримує тероризм та сепаратизм, яка замішана у корупційних скандалах, є спонсором російської агресії та ворогом України. Парламентарі мають підстави так характеризувати Рубена Варданяна. У 2019 22 депутати Європарламенту ініціювали його внесення до списків санкцій, як «соратника Кремля».

У 2022, 46 членів Конгресу США внесли Варданяна в проєкт списку санкцій, поряд з головною пропагандисткою Кремля - Маргаритою Симоньян.

Згодом особистим указом Володимира Зеленського Варданяна внесли до санкційних списків України з формулюванням: «Вище керівництво системоутворюючої російської компанії, яке залучено до... підтримки дій, які підривають чи загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України». У 2023 СБУ внесла Рубена Варданяна до бази «Миротворець», з приміткою, що він підлягає «негайній передачі правоохоронним органам України чи країн НАТО».

«Сьогодні у Миротворці – завтра у номінантах на Нобелівську премію. Абсурд!», – написав на своїй особистій сторінці у Facebook Володимир Ватрас – депутат від партії Слуга Народу.

«Мені іноді здається, що світ божеволіє. У тому році Дон дон, у цьому Варданян, може ще путіна на Нобелівську премію миру представите? Сюр…» - вторить йому колега по партії Ганна Скороход.

Автори листа акцентують увагу на тому, що ініціаторами висування Варданяна стали російські агенти впливу. Про те, що це операція з відбілювання репутацію «людини путіна», яка потенційно могла б скласти конкуренцію Пашиняну, свідчить «запуск» новини в інфопростір російськими першоджерелами – Sputnik і РБК. Власник останнього, Григорій Березкін – теж перебуває під санкціями ЄС, Канади, Британії та Австралії.

Поки Нобелівський комітет ніяк не відреагував на лист українських парламентарів.