28 травня
Завантажити ще

Союзники по НАТО допоможуть Україні у посиленні протиповітряної оборони і не тільки - Столтенберг

Союзники по НАТО допоможуть Україні у посиленні протиповітряної оборони і не тільки - Столтенберг
Фото: facebook.com/jensstoltenberg/

Генсекретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що союзники по Альянсу погодилися допомогти Україні у посиленні протиповітряної оборони. Анонси постачання можуть бути найближчим часом, сказав він на пресконференції за підсумками Ради Україна - НАТО.

- Президент України Володимир Зеленський, який взяв участь у засіданні Ради, поінформував союзників про ситуацію на полі бою та необхідність посилити українську протиповітряну оборону. Міністри оборони країн НАТО погодилися посилити та надати подальшу військову підтримку, включаючи посилення протиповітряної оборони. НАТО склала список існуючих можливостей по всьому Альянсу, і є системи, які можуть надати Україні. Тому я чекаю на нові заяви про можливості у сфері протиповітряної оборони для України найближчим часом, - розповів Столтенберг.

Він привітав рішення Німеччини передати Україні додаткову систему ППО Patriot. Як зазначив Генсек, на додаток до Patriot союзники можуть передати і зенітний ракетний комплекс SAMP-T. Крім того, союзники, які не мають доступних систем, звернулися з пропозицією надати фінансову підтримку для їхнього придбання для України.

Столтенберг зазначив, що міністри оборони також обговорювали інші потреби України, зокрема 155-міліметрові снаряди, далекобійні можливості та безпілотники. Кожен союзник по НАТО сам вирішить, що йому надати. "Декілька союзників взяли на себе конкретні зобов'язання під час зустрічі і наразі завершують роботу над внеском, про який, як я очікую, буде оголошено найближчим часом", - додав Генсек.