24 травня
Завантажити ще

Продаж картин із колекції Медведчука, які мають музейну цінність, зупинять

Продаж картин із колекції Медведчука, які мають музейну цінність, зупинять
Фото: Вікіпедія

У п'ятницю, 19 квітня, відбулося засідання Комісії з питань проведення конкурсного відбору юросіб, які здійснюють реалізацію заарештованих активів, зокрема колекції конфіскованих картин політика Віктора Медведчука. При цьому АРМА запропонувало Мінкульту залучити фахівців до проведення експертизи цих картин, щоб визначити ті, які мають зберігатись у національних музеях. Про це повідомляє пресслужба Агентства з розшуку, повернення та менеджменту активів (АРМА).

- Рішенням Комісії оголошено про початок конкурсу та визначено дату оголошення переможця – 9 травня 2024 року. Голова комісії Катамадзе надав членам Комісії інформацію про те, що АРМА надіслало листа Міністерству культури та інформаційної політики України з пропозицією залучити експертів до проведення експертизи. У разі встановлення у колекції картин, що мають культурну цінність для держави або визнані як предмети музейного значення, Комісія Агентства може ухвалити рішення про зупинення процедури продажу таких полотен, - зазначили у відомстві.

Голова комісії Григол Катамадзе також зазначив, що вилучені у 2022 році картини з колекції Медведчука увесь цей час зберігаються в окремому приміщенні Національного художнього музею відповідно до необхідних умов та температурного режиму.