Завантажити ще

Екснардепи Сольвар та Поляков перерахували 1,2 млн на ЗСУ у справі про махінації з житлом

Екснардепи Сольвар та Поляков перерахували 1,2 млн на ЗСУ у справі про махінації з житлом

Колишні народні депутати Руслан Сольвар та Максим Поляков сумарно перерахували 1 млн 242 тисячі на ЗСУ у справі про незаконне одержання компенсації за винайм житла у 2014-2019 роках.

Сольвару Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 18 квітня змінила запобіжний захід із застави на особисте зобов’язання. Вже внесену заставу у розмірі 242 тисячі гривень на прохання сторони захисту перерахували на ЗСУ. Про це повідомила антикорупційна організація Transparency International Ukraine.

Сольвар отримував компенсацію від держави за оренду житла у готелі «Київ» для народних депутатів, хоча мав житло у столиці. Номер у готелі він отримав у 2014 році та лише у 2018-му після суспільного розголосу відмовився від компенсації. За чотири роки він отримав понад 360 тисяч гривень.

У червні 2021 року ВАКС виправдав Сольвара за цією справою, але прокурори подали апеляцію. У вересні 2022-го ВАКС засудив екснардепа до трьох років ув`язнення, проте у грудні 2023-го тюремний термін скасували й відправили справу на новий розгляд.

16 квітня суд також виніс рішення стосовно Максима Полякова. Він пішов на угоду зі слідством та визнав провину. Суд призначив йому три роки іспитового строку і 17 тисяч гривень штрафу. Екснардеп також зобовʼязався повернути суму отриманої компенсації та перерахувати мільйон гривень на ЗСУ.

  • У грудні 2019 року НАБУ та САП повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем трьох депутатів Верховної Ради восьмого скликання - Руслана Сольвара, Дмитра Колеснікова ("Опозиційний блок") та Максима Полякова. Вони оформили компенсацію за оренду житла у Києві й отримали з бюджету 361, 738 та 367 тисяч гривень відповідно. Нардепи вказали у заявах, що орендують номери в готелі "Київ", хоча насправді мають квартири в столиці.
  • Поляков був народним депутатом у 2014-2019 роках від партії «Народний фронт». Балотувався у нардепи й у 2019 році, але не пройшов.
  • Сольвар був народним депутатом у 2014-2019 роках від блоку "Петра Порошенка".