Завантажити ще

У Німеччині знайшли 161 викрадену Росією українську дитину

У Німеччині знайшли 161 викрадену Росією українську дитину
Фото: ukrinform.ua

У Німеччині знайшли 161 викрадену Росією українську дитину. Про це під час робочого візиту до Берліну розповів голова Національної поліції України Іван Вигівський, повідомив Укрінформ.

- Завдяки нашій співпраці з правоохоронними органами ФРН за напрямом документування воєнних злочинів Російської Федерації, а саме депортації та примусового переміщення українських дітей, встановлено місцезнаходження в Німеччині 161 української дитини, які розшукувались як примусово переміщені на тимчасово окуповані території або депортовані до РФ та Білорусі, — сказав він.

16-17 квітня у Берліні триває 27-й Європейський поліцейський конгрес. Голова Національної поліції України Іван Вигівський виступив на ньому, а також зустрівся з президентом Федерального відомства кримінальної поліції Німеччини Гольгером Мюнхом.

- Ми зацікавлені у спільних діях з нашими німецькими партнерами як на двосторонній основі, так і під егідою Європолу, — сказав Вигівський.

Також сторони обговорили підтримку з боку європейських партнерів у питанні внесення до Шенгенської інформаційної системи (SIS) відомостей щодо російських воєнних злочинців.

- Внесення інформації в SIS у подальшому може сприяти обмеженню їхнього пересування та перебування у країнах Шенгенської зони, оскільки ці особи можуть становити загрозу для національної безпеки країн Європейського Союзу та Шенгенської зони, – пояснив голова Національної поліції України.

Він додав, що Київ розраховує на допомогу партнерів у притягненні російських воєнних злочинців до відповідальності як в українських судах, так і в судах інших країн, а військово-політичне керівництво – у Міжнародному кримінальному суді та Спеціальних трибуналах.

  • У березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини у Росії Марії Львової-Бєлової за депортацію українських дітей.
  • У квітні 2023 року Парламентська асамблея Ради Європи визнала геноцидом депортацію та насильницьке переміщення українських дітей на територію Російської Федерації.