Завантажити ще

У Міноборони пояснили необхідність повторної ВЛК для людей з інвалідністю

У Міноборони пояснили необхідність повторної ВЛК для людей з інвалідністю

У Міноборони не розраховують на мобілізацію великої кількості людей після обов'язкового проходження військово-лікарської комісії для тих, хто після початку повномасштабної війни здобули 2 та 3 групи інвалідності. Проте серед цих людей є великий мобілізаційний потенціал. Про це заявив речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону.

- Про те, що там величезний мобілізаційний потенціал, мабуть, про це не годиться. Якийсь відсоток можна буде залучити до служби у Силах оборони, але, перш за все, мені здається, що треба мотивувати тих, хто готовий і тих, хто сумнівається, але розуміє потребу захищати Батьківщину, – додав речник.

За словами Лазуткіна, якщо буде велика кількість людей, які не підтвердили інвалідність, то на це звернуть увагу правоохоронці. Він зазначив, що в Україні вже спостерігалися кричущі випадки з здобуттям інвалідності в рамках корупційних схем і тепер важливо їх виключити.

  • 11 квітня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект про мобілізацію (№10449). За відповідне рішення проголосували 283 народні депутати на пленарному засіданні Верховної Ради у четвер.
  • За законом військовозобов'язані, які отримали інвалідність ІІ та ІІІ групи з початку широкомасштабної війни, мають пройти повторну ВЛК для підтвердження стану здоров'я.
  • За словами члена комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федора Вениславського, після 24 лютого 2022 року кількість людей з інвалідністю ІІ та ІІІ групи дуже зросла.