Завантажити ще

У Британії пояснили, чому не збивають дрони над Україною, як це робили для Ізраїлю

У Британії пояснили, чому не збивають дрони над Україною, як це робили для Ізраїлю
Фото: facebook.com/DavidCameronOfficial

Міністр закордонних справ Великобританії Девід Кемерон після того, як британські ВПС допомогли Ізраїлю збити сотні іранських дронів, пояснив, що зробити також для України його країна не може. За його словами, це спровокує ризик ескалації та широкомасштабної війни в ​​Європі. Про це Кемерон сказав в ефірі LBC.

- Ми зробили більше, ніж будь-яка інша країна окремо, щоб допомогти українцям. Ми підготували понад 60 тисяч українських військовослужбовців, ми першими надали їм протитанкову зброю, далекобійну артилерію та танки. Але використання британських військових сил у прямій конфронтації з Росією несуть ризики... Я думаю, що складність того, що ви пропонуєте (збивати дрони над Україною), полягає в тому, що якщо ви хочете уникнути ескалації щодо ширшої європейської війни, я гадаю, слід уникати прямої взаємодії військ НАТО з російськими військами. Це може призвести до ескалації ситуації, – сказав він.

При цьому британський міністр зазначив, що використання літаків «не обов'язково є найкращим способом збивати ракети та дрони, системи ППО більш ефективні». Він сказав, що Україні важливіше мати доступ до «систем протиповітряної оборони» і, зокрема, до системи «Патріот».