Завантажити ще

Макрон сподівається на "олімпійське перемир'я" в Україні, Газі та Судані

Макрон сподівається на
Фото: REUTERS/Sarah Meyssonnier

Президент Франції Емманюель Макрон має намір ініціювати припинення вогню на час проведення Олімпійських ігор в основних світових конфліктах, у тому числі у війні в Україні, та розраховує на допомогу лідера Китаю у цьому питанні. Про це він сказав в інтерв'ю телеканалу BFMTV та радіостанції RMC.

- Ми хочемо працювати над олімпійським перемир'ям, і я думаю, що це можливість, за допомогою якої я намагатимусь залучити багатьох наших партнерів, - заявив Макрон.

Французький лідер зазначив, що намагатиметься докласти максимум зусиль для "олімпійського перемир'я", уточнивши, що має на увазі і війну між Ізраїлем і ХАМАС, і війну Росії проти України, і війну в Судані.

Також він повідомив, що попросить допомоги у лідера Китаю Сі Цзіньпіна, який за кілька тижнів відвідає Париж. Макрон нагадав, що перед його колегою стояло таке саме завдання у 2022 році під час зимових Олімпійських ігор у Пекіні.

Еммануель Макрон додав, що Олімпійські ігри 2024 мають стати «моментом дипломатичного світу».

- І саме тут Олімпійські ігри, з дипломатичного погляду, принесуть багато користі, - заявив він.

  • XXXIII літні Олімпійські ігри у Парижі відбудуться з 26 липня по 11 серпня.
  • Традиція олімпійського перемир'я з'явилася у VIII столітті до н. 1992 року Міжнародний олімпійський комітет відродив її. Генасамблея ООН у резолюції від 25 жовтня 1993 року закликала держави-члени дотримуватися олімпійського перемир'я протягом періоду, що починається за сім днів до відкриття і закінчується через сім днів після закриття Олімпійських ігор.
  • Росія порушувала олімпійське перемир'я 2008 року, напавши на Грузію, і 2022 року, вторгнувшись в Україну.