19 травня
Завантажити ще

Закон про мобілізацію: які обмеження чекають на українців за кордоном

Закон про мобілізацію: які обмеження чекають на українців за кордоном

Чоловікам – громадянам України, які перебувають за кордоном, - необхідно стати на військовий облік. Цю норму внесли до закону про мобілізацію, ухваленого 11 квітня Верховною Радою України.

Протягом 60 днів з дня набрання чинності закону всі громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані уточнити адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані. Українці, які живуть за кордоном, повинні це зробити, надіславши листа на електронну адресу або зателефонувавши за номером телефону, вказаним на офіційному сайті ТЦК за місцем перебування на військовому обліку або через е-кабінет (електронний кабінет призовника/військовообов'язаного/резервіста).

Зняті з військового обліку у зв'язку з виїздом за кордон громадяни України мають протягом 30 днів з дати набрання чинності відповідною постановою Кабміну стати на військовий облік.

Якщо, перебуваючи за кордоном, українець віком від 18 до 60 років оформлятиме паспорт громадянина України або закордонний паспорт, то, крім необхідних для цього документів, у нього вимагатимуть і військово-облікові документи. Без них жодні консульські послуги будуть неможливими. Якщо українець не оновив персональні дані у строки, встановлені ухваленим законом, він повинен зробити це у період оформлення його документів чи отримання будь-яких інших консульських послуг.

Без актуальних даних закордонний паспорт не можна буде оформити не лише у консульствах, але й у закордонних філіях ДП «Документ».

Із цього списку є винятки: наприклад, без актуалізації облікових даних проводиться оформлення посвідчення особи для повернення до України. Також закон не поширюється на вчинення консульських дій щодо дітей громадянина України, другий із батьків яких є іноземцем або особою без громадянства.