Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
1 травня
Завантажити ще

Зеленський у Литві звернувся до учасників саміту Тримор’я з шістьма пропозиціями

Зеленський у Литві звернувся до учасників саміту Тримор’я з шістьма пропозиціями
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Вдень у четвер, 11 квітня, президент України Володимир Зеленський прибув до Литви для участі в саміті Триморʼя та для перемовин із главами держав-партнерів.  Як повідомив лідер України на своїх сторінках в соцмережах, під час візиту заплановані важливі зустрічі та підписання нової двосторонньої безпекової угоди.

- Головне зараз – зробити все для зміцнення нашої ППО, забезпечення нагальних потреб Сил оборони України, а також консолідації міжнародної підтримки, щоб ми могли подолати російський терор.  Російське зло – це загроза не лише для України, а й для кожного народу, що межує з Росією, та всіх, хто цінує міжнародне право,  - зазначив Зеленський.

Він звернувся до учасників саміту Ініціативи Тримор’я та висловив шість пропозицій:

  1. Україна має бути учасницею Ініціативи Тримор’я;
  2. Необхідно посилити трактування співпраці в межах Триморʼя;
  3. Україна має одні з найпотужніших газових сховищ у регіоні та розгалужену мережу постачання газу. Співпрацюючи із сусідами, ми можемо задовольнити потреби всіх країн Тримор’я;
  4. Транс'європейський коридор Via Carpathia має запрацювати на сто відсотків, з’єднавши північну та південну Європу. Україна при цьому може відігравати роль одного з логістичних центрів;
  5. Україна може надати підтримку багатьом інфраструктурним проєктам у сфері діджиталізації та посилити наші регіональні цифрові зв’язки;
  6. Ми пропонуємо участь у проєкті відбудови України. Це буде найбільший економічний проєкт нашого покоління.

У відповідь президент республіки Польща Анджей Дуда заявив, що прийнято рішення створити новий вид партнерства Тримор’я і надати цей статус Україні.

- Усі ми підтримуємо надання Україні статусу кандидата до ЄС. Ми глибоко переконані, що цей статус Україна отримає, - додав він.

Ініціатива Тримор’я заснувана у 2016 році. Наразі вона об’єднує 12 держав - Австрію, Чехію, Словаччину, Польщу, Угорщину, Румунію, Болгарію, Латвію, Литву, Естонію, Словенію та Хорватію. Мета ініціативи - стимулювати економічний розвиток і партнерство країн-учасниць.