Завантажити ще

Глава Пентагону розкритикував удари України по російських НПЗ

Глава Пентагону розкритикував удари України по російських НПЗ
Фото: REUTERS/Amanda Andrade-Rhoades

Глава Пентагону Ллойд Остін засудив дронові удари України по нафтопереробних заводах (НПЗ) Росії. Вони можуть негативно вплинути на світові енергетичні ринки, заявив міністр оборони США, повідомляє Bloomberg.

- Ці атаки можуть призвести до ефекту доміно у глобальній ситуації у сфері енергетики. І, відверто кажучи, думаю, Україні краще завдавати ударів по тактичних та оперативних цілях, які можуть прямо впливати на поточні бойові дії, — сказав Остін на слуханнях у комітеті у справах Збройних сил Сенату Конгресу США.

Глава Пентагону повторив заклик адміністрації президента США Джо Байдена до Конгресу схвалити додаткову військову допомогу Україні. Він зокрема аргументував це тим, що така допомога забезпечує робочі місця для американців завдяки збільшенню оборонного виробництва в США.

Американське видання зазначає, що Джо Байден більшу частину свого президентства присвятив боротьбі з інфляцією, зокрема з цінами на бензин для американських споживачів.

  • Україна завдає ударів по нафтопереробних заводах у Росії з кінця січня далекобійними дронами. 25 лютого голова СБУ Василь Малюк уперше публічно назвав нафтопереробні заводи у Росії законними цілями України.
  • 25 березня Василь Малюк розказав, що СБУ здійснила 13 успішних атак на російські НПЗ. Завдяки цьому переробка нафти у РФ скоротилася на 12%. За словами Малюка, доходи від експорту нафтопродуктів становлять третину російського бюджету та «левову частку» військового бюджету.