Завантажити ще

На прохання Сирського із урядового законопроєкту виключили пункт про демобілізацію, - ЗМІ

На прохання Сирського із урядового законопроєкту виключили пункт про демобілізацію, - ЗМІ
Фото: REUTERS

Питання демобілізації і ротації військовослужбовців виключили із урядового законопроєкту про мобілізацію, їх планують розглянути окремо. Про це повідомила "Українська правда" із посиланням на джерела в оборонному комітеті.

За даними видання, виключення цих положень із законопроєкту ініціював головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський. Він пояснив це тим, що питання демобілізації та ротації потребують більш детального аналізу та додаткового вивчення. 

- 3 урахуванням зазначеного пропонується питання підстав звільнення з військової служби, а також запровадження на законодавчому рівні ротації військовослужбовців унормувати окремо шляхом розгляду в іншому законопроєкті, - пояснив Сирський у листі до міністра оборони Рустема Умєрова, який УП має в розпорядженні.

Оборонний комітет Ради доручив Кабміну після ухвалення закону про мобілізацію розробити законопроєкт щодо удосконалення механізмів ротації та демобілізації військовослужбовців.

  • За чинним законом військові, яких мобілізовано з 24 лютого 2022 року, повинні служити до закінчення воєнного стану, якщо не мають підстав для звільнення (здоров’я, сімейні проблеми).
  • Прийнятий 7 лютого у першому читанні законопроєкт передбачав, що демобілізація може бути оголошена через 36 місяців безперервної служби.
  • Рада має розглянути урядовий законопроєкт про мобілізацію 10-11 квітня.