22 червня
Завантажити ще

Часів Яр залишається під контролем України, - головнокомандувач ЗСУ Сирський

Часів Яр залишається під контролем України, - головнокомандувач ЗСУ Сирський
Фото: facebook.com/CinCAFofUkraine

Часів Яр залишається під контролем ЗСУ, найбільш жорсткі бої на сьогодні тривають східніше міста, а також в районах Первомайського і Водяного. Про це 6 квітня повідомив у своєму фейсбуці головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

- Найбільш жорсткі бої на сьогодні тривають в районах Первомайського і Водяного, а також східніше Часового Яру, де ворог намагається прорвати оборону наших військ. Часів Яр залишається під нашим контролем, всі спроби противника прорватися до населеного пункту зазнали невдачі, - написав він у суботу.

“Особливо складною” Сирський назвав обстановку на Бахмутському напрямку в районах східніше Часового Яру та Кліщіївки; на Авдіївському – в районах Бердичів, Орлівки, Водяного, Первомайського; на Новопавлівському – в районі Новомихайлівки. На Лиманському, Оріхівському та Херсонському напрямках обстановка залишається “напруженою”.

Росія, використовуючи перевагу у повітрі, ракетах та артилерійських боєприпасах намагається досягти виходу на адміністративний кордон Донецької області. Ворог продовжує ведення наступальних дій вдень і вночі, застосовуючи штурмові групи за підтримки бронетехніки. На окремих напрямках намагається вести штурмові дії в пішому порядку, хвилями, від взводу до роти, інколи батальйону.

На  Лиманському напрямку противник веде локальні наступальні дії в районах Білогорівки, Веселого; на Оріхівському – в районах Роботине та Вербового з метою відновлення втраченого положеня; на Херсонському – намагається витіснити українські війська з плацдарму на лівому березі ріки Дніпро в районі Кринки. 

На Куп'янському та Лиманському напрямках ЗСУ мають “певний тактичний успіх”.

- Сили оборони продовжують стійко утримувати займані рубежі та позиції, виснажувати ворога, завдавати йому значних втрат в особовому складі, озброєнні та військовій техніці, - зазначив головнокомандувач ЗСУ.

  • Часів Яр — місто в Бахмутському районі Донецької області. 5 квітня “Українська правда” повідомила з посиланням на пресофіцера ОТУ "Луганськ" Дмитра Запорожця та джерела серед офіцерів 5-ї окремої штурмової бригади та 80-ї бригади ДШВ, що 4-5 квітня російська армія намагалася піхотою зайти на околиці Часового Яру (район Східний або Канал), але не змогла закріпитися. Станом на вечір 5 квітня росіяни стояли за кількасот метрів від перших будівель Часового Яру. 
  • Одними з перших про те, що армія РФ перебуває у передмісті Часового Яру, почало розповідати "РИА Новости" з посиланням на так званого “радника голови ДНР" Яна Гагіна. Він заявив, що від позицій російських окупантів до Часового Яру залишається близько пів кілометра.