20 травня
Завантажити ще

У ЗСУ розповіли, чому росіяни обстрілюють Україну саме на світанку

У ЗСУ розповіли, чому росіяни обстрілюють Україну саме на світанку
Фото: report.az

Один із методів виснаження полягає у проведенні масованих обстрілів саме на світанку. Про це розповіла начальник об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

Гуменюк зазначила, що під час нічного бойового чергування людський організм також зазнає виснаження. Тому атаки ракетами часто припадають на цей важкий для організму досвітній час.

- До системи виснаження належить і час проведення атак. Пам'ятаємо ж всі, що перед світанком найважче зосередитися. Системи протиповітряної оборони працюють не самі по собі – ними керують люди. І протягом нічного бойового чергування людський організм виснажується, – пояснила вона.

Загалом тактика ворога спрямована на виснаження систем ППО, населення та потенціалу України в цілому як держави, здатної забезпечувати свої фронтові потреби. Це включає ураження енергосистеми та промислових об'єктів.

  • У ніч проти 2 березня російські терористи атакували безпілотником житловий багатоповерховий будинок в Одесі. Внаслідок цієї атаки загинули 4 особи, 8 отримали поранення, включаючи 1 дитину. П'ятьох людей було врятовано. За попередніми даними, атака призвела до руйнування 18 квартир дев'ятиповерхового житлового будинку.
  • 20 лютого РФ вдарила по селу Нова Слобода району Конотопського дроном "Ланцет". Внаслідок удару зайнявся приватний житловий будинок, загинули п'ять членів однієї родини. Це мати, двоє синів, бабуся та їхня родичка з іншого міста.
  • У ніч проти 10 лютого російські окупанти атакували Харків дронами-каїмкадзе. Було атаковано нафтобазу. Через обстріл стався витік палива, спалахнула потужна пожежа. Вона охопила приватні житлові будинки. Було знищено близько 15 осель.