Завантажити ще

Комітет ВР розглянув усі правки до законопроєкту про мобілізацію

Комітет ВР розглянув усі правки до законопроєкту про мобілізацію
Фото: sluga-narodu.com

Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки 29 березня завершив розгляд усіх 4269 поправок до законопроєкту про мобілізацію. Про це повідомив народний депутат Ярослав Желєзняк.

- Комітет з питань оборони сьогодні завершив розгляд всіх 4269 правок до законопроєкту про мобілізацію. Тобто фактично можна б було сказати, що готово на 100%. Але ні. Законопроєкт ще чекає пару етапів до голосування у другому читанні, — написав він.

Железняк зазначив, що насамперед розглядатимуть додаткові комітетські поправки, це тривалий процес, а також ще необхідно, щоб Комітет затвердив усю таблицю. Він зазначив, що вже зрозуміло, що за два тижні Рада розглядатиме питання у залі засіданні парламенту, і, швидше за все, ніхто не збирається затягувати з правками.

  • 27 березня було відхилено правку про бронювання від мобілізації чоловіків, чия зарплата перевищує 35 тисяч гривень. Кабмін планував прив'язати бронювання від мобілізації до заробітної плати. Це стосувалося тих, хто заробляє від 35 тисяч гривень, а також айтішників-резидентів "Дія.City" та працівників оборонно-промислового комплексу. Пропонувалися два критерії: податки із зарплати від 30-35 тисяч гривень або доплата у 20 тисяч гривень щомісяця.
  • 22 березня Комітет Ради схвалив відстрочку від мобілізації для аспірантів усіх форм навчання (бюджетна та комерційна).
  • 12 березня журналісти Коротко про писали про те, які положення у законопроєкті про мобілізацію викликали найбільше суперечок.