Завантажити ще

ЗСУ не потребує мобілізації 500 тисяч осіб, - Сирський

ЗСУ не потребує мобілізації 500 тисяч осіб, - Сирський
Фото: Військовий медіа-центр

Запит про мобілізацію 500 тисяч осіб було знижено після перегляду внутрішніх ресурсів та уточнення бойового складу. Про це Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів в інтерв'ю Укрінформу.

– Після перегляду наших внутрішніх ресурсів та уточнення бойового складу Збройних сил ця цифра була суттєво зменшена. Ми очікуємо, що ми матимемо достатньо людей, здатних захищати Батьківщину. Йдеться не лише про мобілізованих, а й про добровольців, — повідомив він.

Він зазначив, що воїни, особливо в умовах бойових дій, виснажуються фізично та психологічно і вони потребують відпочинку та лікування. Сирський нагадав про бійців 110 бригади, які вийшли на відпочинок у лютому 2024 року після залучення на Авдіївському напрямку, і що подібних частин багато.

Головнокомандувач розповів, що на цей час переглядається чисельність певних частин, які не беруть участь у бойових діях на підставі аудиту їхньої діяльності, це дозволить звільнити тисячі військовослужбовців та направити їх у бойові частини.

Також він наголосив, що громадяни, викликані до армії з мобілізації, у більшості випадків проходять навчання у навчальних військових частинах та центрах. До лютого поточного року це становило 84% від загальної кількості мобілізованих. Тільки після такого навчання їх можуть спрямовувати на доукомплектування військових частин на відновлення боєздатності.

  • 27 березня Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки відхилив ініціативу щодо броні від мобілізації на основі рівня заробітної плати без обговорення.
  • 21 березня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що в ході оцінки з'ясувалося, що масштаб мобілізації, про який говорилося раніше, не потрібен з огляду на ротацію на лінії фронту та надходження озброєння.