Завантажити ще

Розблокування кордону: Шмигаль розповів, про що домовився з Туском

Розблокування кордону: Шмигаль розповів, про що домовився з Туском
Фото: twitter.com/Denys_Shmyhal

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна і Польща мають прогрес щодо зняття блокади на кордоні. Про це він сказав на брифінгу після українсько-польських урядових консультацій.

– Провели черговий раунд українсько-польських урядових консультацій. Обговорили низку питань, що становлять взаємний інтерес у нашій співпраці. Приділили велику увагу складним темам: ситуація на кордоні та торгівля в агросекторі. Розуміємо, як рухатимемося. Чекаємо від Польщі на конкретні відповіді на запропоновані нами кроки. Вже більшість із них виконано, – сказав він.

Шмигаль зазначив, що план урядів України та Польщі для розблокування кордону виконується, щоправда, не так швидко, як хотілося б. У ході переговорів було домовлено, що українська кукурудза, соняшник, пшениця та ріпак не експортуватимуться через Польщу без ліцензії, видача ліцензій узгоджуватиметься із Варшавою.

За словами прем'єра, Україна очікує від Польщі на конкретні відповіді на запропоновані кроки, заборони Єврокомісією транзиту та експорту товарів з Росії та Білорусі, а також погодження угоди про спільний контроль на пунктах пропуску.

Під час переговорів український уряд запропонував Польщі рішення про вільний пропуск не лише традиційного списку транзиту, а й готового палива, необхідного для оборони та економіки країни, без жодних перешкод.

  • 23 березня біля будівлі уряду у Варшаві поляки та українці протестували проти блокади кордону. Вони заявляли, що близько мільйона робочих місць у Польщі залежить від торгівлі з Україною і зараз ця торгівля простоює через блокаду кордону.
  • Польські фермери протестують уже кілька місяців проти нового екологічного законодавства ЄС та регулювання імпорту продукції з України та інших країн, які не входять до ЄС.