Завантажити ще

У Чорнобильському заповіднику незаконно вирубили 100-річні дуби

У Чорнобильському заповіднику незаконно вирубили 100-річні дуби
Фото: dbr.gov.ua

Співробітники Держбюро розслідувань за сприяння Нацполіції викрили злочинну групу, яка вирубила 100-річні дуби на 60 млн грн у Чорнобильському заповіднику. Про це повідомили у ДБР.

- Глава держпідприємства у грудні 2023 року організував незаконну вирубку 185 дубів на території Денисовецького лісництва ДСП «Північна Пуща», що належить Чорнобильському заповіднику. До реалізації наміру він залучив трьох цивільних осіб і видав їм спеціальні перепустки на територію заповідника, - йдеться у повідомленні.

Чиновник показав виконавцям територію для вирубки, де росли понад 100-річні дуби. Ділкам допомагав співробітник правоохоронного органу, який супроводжував транспорт із деревиною. Після вирубки спільники вивезли деревину до столичного пункту прийому, де її продали за фіктивними документами.

В.о директора "Північної Пущі", співробітнику правоохоронного органу та трьом громадянам пред'явлено звинувачення у незаконних рубці та збуті лісу за попередньою змовою. Згідно з Кримінальним кодексом України, цей злочин передбачає покарання до 7 років позбавлення волі. Загальна шкода державі від незаконної вирубки становить понад 59 млн грн. Під час обшуку вилучено понад 350 кубічних метрів деревини, яку ділки не змогли продати.