Завантажити ще

Біля будинку уряду в Варшаві поляки й українці протестували проти блокади кордону

Біля будинку уряду в Варшаві поляки й українці протестували проти блокади кордону
Фото: twitter.com/radiosvoboda

У Канцелярії премʼєра Польщі у Варшаві відбулась акція польських і українських активістів проти блокади кордону. Про це повідомила Радіо Свобода.

Акція під назвою «Кордон – лінія життя» відбулась у суботу, 23 березня. Приблизно сотня активістів протестували біля будинку уряду. Учасники скандували «Стоп блокаді кордону», «Ні російській пропаганді». Також вони тримали у руках плакати з написами «Free border», «Help Ukraine Today – Keep Russia Away», «Блокада шкодить обом країнам».

Один з організаторів протесту Кароль Карпінський наголосив, що приблизно мільйон робочих місць у Польщі залежить від торгівлі з Україною і зараз ця торгівля стоїть через блокаду кордону. За словами активіста, понад чверть польських підприємств, які ведуть міжнародну торгівлю, торгують з Україною. Водночас Польща експортує в Україну набагато більше продуктів, ніж імпортує з країни.

- Те, що зараз відбувається – це тиранія меншості, бо більшість хоче нормальних, приязних стосунків між Польщею й Україною. Більшість проти цієї блокади, яка нищить нашу економіку, наших підприємців і допомагає Путіну, – зазначив польський активіст.

На думку присутніх на акції у Варшаві, «блокада кордону погіршила стосунки між українцями й поляками, а це на руку лише Росії». Учасники протесту наголосили, що водії живуть на кордоні по три тижні, не мають де помитися, не можуть нормально харчуватися, фактично є заручниками ситуації.

- Ми їздили до цих водіїв, вони розповідають, що дуже деморалізовані. Вони везуть гуманітарну допомогу чи продукти в магазини, хочуть якомога скоріше це доправити, але мусять тижнями стояти у черзі. Ми не маємо нічого проти протестів, бо це демократія, але ми проти саме такої форми протесту. Через блокаду кордону наші стосунки з Польщею погіршилися і це «рука» Росії, це пропаганда Росії, – сказала одна з організаторок акції Катерина Челядіна.

  • 9 лютого у Польщі розпочався страйк фермерів, оголошений профспілкою «Солідарність». Вони блокують всі пункти пропуску, а також дороги й автомагістралі в окремих воєводствах. 
  • Крім заборони імпорту сільськогосподарської продукції з України, польські мітингарі виступають проти європейської аграрної політики, зокрема, проти впровадження «зеленого ладу» – йдеться про низку екологічних і кліматичних вимог.