15 червня
Завантажити ще

Комітет Ради схвалив відстрочку від мобілізації для аспірантів усіх форм навчання

Комітет Ради схвалив відстрочку від мобілізації для аспірантів усіх форм навчання
Фото: ДССЗІ ім. І. Сікорського/Facebook

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки ухвалив рішення щодо поправок до законопроєкту про мобілізацію відносно надання відстрочки та бронювання від мобілізації для аспірантів. Про це повідомила народний депутат Ірина Фріз.

- Комітет підтримав відстрочку для аспірантів усіх форм навчання (бюджетна та комерційна).

Вона повідомила, що профільний комітет на засіданні не підтримав надання відстрочки для наступних категорій громадян: осіб начальницького складу ДБР та НАБУ; співробітників МЗС України та осіб з дипломатичним рангом Надзвичайний та Повноважний Посол; релігійних проповідників, наставників та інших священнослужителів; працівників позашкільної освіти; неповнорідних братів/сестер; творчих працівників, реставраторів, головних зберігачів фондів та керівників національних установ культури.

Фріз наголосила, що члени комітету вважають, що питання відстрочки для релігійних діячів має вирішуватись у рамках закону про альтернативну службу, а не у законі про мобілізацію. Вона пояснила, що, згідно з Конституцією, усі громадяни України мають рівні права та обов'язки незалежно від релігійних чи інших переконань.

Згідно із законопроєктом про мобілізацію № 10449, аспіранти з контрактним навчанням підлягають призову на час мобілізації. Наступне засідання комітету та розгляд поправок заплановано на 25 березня.