Завантажити ще

Рада схвалила закон про соцзахист військових та поліцейських

Рада схвалила закон про соцзахист військових та поліцейських
Фото: т.ме/yzheleznyak

Верховна Рада України схвалила у другому читанні та загалом законопроєкт № 10313, спрямований на забезпечення соціального захисту військовослужбовців і поліцейських. Відповідно до цього закону, військовим та поліцейським також гарантовано право на вільне висловлювання думки у соціальних мережах. Про це повідомили народні депутати Ярослав Железняк та Ірина Геращенко.

Законопроєкт, підтриманий 296 депутатами, дозволяє військовослужбовцям отримувати лікування до 12 місяців, у тому числі за кордоном, без необхідності проходити військово-лікарську комісію через кожні чотири місяці. Також передбачено грошову компенсацію у розмірі 15 мільйонів гривень сім'ї загиблого захисника.

Закон забезпечує й інші права для військовослужбовців та поліцейських, такі як можливість звільнення через необхідність догляду за хворою дитиною, відпустка у разі народження дитини та відпустка після поранення й лікування. Надається свобода висловлювання поглядів у соціальних мережах, а також встановлюється, що військовими капеланами не можуть бути особи, що належать до російської православної церкви.

До другого читання з законопроєкту вилучили всі норми про заборону військовим розповсюджувати інформацію у медіа та інтернеті.

  • 30 січня Кабмін вніс зміни до двох постанов, пов'язаних із виплатами сім'ям військовослужбовців. Наразі Міністерство оборони має доступ до держреєстрів для швидкого визначення родичів загиблих військовослужбовців і тих, які перебувають у полоні або зникли безвісти. Зміни також включають встановлення повного списку членів сім'ї загиблих, які мають право на одноразову грошову допомогу у розмірі 15 мільйонів гривень.
  • 15 вересня журналісти Коротко про писали про те, які види виплат отримують постраждалі від війни.