Завантажити ще

Мовний омбудсман звернувся до Warner Bros. через російську на телеканалах Discovery та Eurosport

Мовний омбудсман звернувся до Warner Bros. через російську на телеканалах Discovery та Eurosport
Фото: facebook.com/govuamova

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремень звернувся до президента Warner Bros. Discovery Девіда Заслава через скарги на російську мову на телеканалах компанії. Про це повідомили на сайті мовного омбудсмана.

- Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до “Warner Bros. Discovery” з проханням створити українськомовну аудіодоріжку для програм телеканалів компанії, які транслюються в Україні. Зокрема, це стосується Discovery Channel, CNN, Eurosport, Animal Planet, Science Channel, - сказано у пресрелізі.

До президента Warner Bros. Discovery звернулися через скарги громадян на мову держави-агресора на телеканалах EUROSPORT, AMC, HISTORY НD і Viasat.

Тарас Кремень зазначив, що згідно з мовним законом трансляція російською мовою кабельних каналів, які походять з країн-членів ЄС, не обмежується. Водночас провайдери зобов’язані забезпечувати 60% телеканалів державною мовою в кожному з пакетів.

- Ми впевнені, що запровадження української мови на зазначених каналах сприятиме не лише забезпеченню прав громадян України на доступ до інформації рідною мовою, а й розширенню аудиторії, підвищенню рейтингів ваших каналів та додасть їм конкурентних переваг на українському ринку, - йдеться у листі Кременя до Заслава.

Уповноважений також звернувся до Міністерства культури та інформаційної політики та Національної ради з питань телебачення і радіомовлення з проханням ініціювати перемовини з іншими іноземними медіакомпаніями для української озвучки телеканалів.

  • У січні в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" помилково показали карту Росії з Кримом у складі.
  • У 2023 році не надійшло жодної скарги на порушення мовного закону в ЗСУ, повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремень.