Завантажити ще

Росіяни запустили ІПСО про те, що Сумську область залишили без захисту

Росіяни запустили ІПСО про те, що Сумську область залишили без захисту
Фото: ЦУКР

Росіяни запустили ІПСО про те, що влада не звертає увагу на постійні обстріли прикордоння Сумської області та залишила людей без захисту. Про це заявив голова Сумської державної адміністрації Володимир Артюх в ефірі телемарафону. 

- Не піддавайтесь панічним настроям, не розповсюджуйте вороже ІПСО про те, що Сумщина без захисту. Ми робимо все для безпеки людей і не залишаємо їх один на один зі своїми проблемами. Нам допомагає держава, закордонні партнери. Збройні сили готові до відсічі і дбають про безпеку громадян. Сумщина була і є північним форпостом України, - сказав Артюх.

За словами голови Сумської ОДА, евакуація людей із прикордонних населених пунктів проводиться планово й організовано. Співробітники поліції, ДСНС та ЗСУ вивозять людей, ризикуючи життям. 

Останніми днями у соціальних мережах почали розповсюджувати пости із заголовками "прикордоння Сумщини стирають з лиця землі", "Чому всі мовчать про Сумську область", "Кричіть про Сумщину" тощо. У цих постах говорилося, що влада і медіа нібито не звертають увагу на ситуацію в області та нічого не роблять, щоб надати ситуації розголосу і захистити людей.

  • Порівняно із минулим тижнем кількість обстрілів прикордоння Сумської області значно виросла - збільшилась кількість застосування тактичної авіації, систем залпового вогню. Найбільше страждає від обстрілів Велика Писарівка. Лише за 17 березня зафіксовано 83 обстріли (486 вибухів). Нанесено 6 ракетних ударів, 11 – авіаційних, 8 залпів з РСЗВ. Відбувались артилерійські та мінометні обстріли. 
  • У липні 2023 року влада оголосила про евакуацію людей з п'ятикілометрової прикордонної зони у Сумській області.