Завантажити ще

Кабмін затвердив програму розвитку української мови до 2030 року

Кабмін затвердив програму розвитку української мови до 2030 року
Фото: armyinform.com.ua

Кабінет Міністрів України у п'ятницю, 15 березня, схвалив Державну програму забезпечення всебічного розвитку та функціонування української мови як державної у всіх сферах суспільного життя до 2030 року. Програму розробило Міністерство культури та інформаційної політики, повідомляє прес-служба відомства.

- Програма, розроблена нашим міністерством, спрямована не лише на створення умов для подолання наслідків русифікації, а й на розвиток та використання державної мови у всіх сферах суспільного життя. Крім того, вона охоплює заходи популяризації української мови у світі, адже українською говорять найсміливіші люди на землі, – сказав в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

У МКІП зазначили, що Програма допоможе створити єдиний україномовний простір, де кожен зможе почуватися комфортно та мати доступ до інформації. Також планується розробити спеціальні проекти, які мають на меті:

  • подолання наслідків лінгвоциду (цілеспрямованого знищення мови), а також поновлення функціонування державної мови на окупованих територіях;
  • популяризація української мови в Україні та за її межами;
  • покращення викладання української мови у навчальних закладах.

У документі зазначили, що до 2030 року усі держслужбовці мають володіти державною мовою. Крім того, українці мають використовувати у спілкуванні, діловодстві та для отримання інформації. У МКІП обіцяють вживати заходів для допомоги працівникам бізнесу у оволодінні державною мовою. Також буде запроваджено державні стандарти та українську професійну термінологію.