25 травня
Завантажити ще

У МЗС відреагували на псевдовибори РФ в окупації і закликали українців не брати в них участь

У МЗС відреагували на псевдовибори РФ в окупації і закликали українців не брати в них участь
Фото: facebook.com/UkraineMFA

У Міністерстві закордонних справ заявили, що імітація так званих "виборів президента" Росії в окупації демонструє подальшу зухвалу зневагу до норм і принципів міжнародного права. Українців закликають не брати участь у голосуванні заради їхньої ж безпеки. Про це повідомляє пресслужба МЗС.

- Примусове залучення до участі у так званих «виборах» мільйонів громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях або примусуово переміщені на територію РФ, незаконно. Закликаємо громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях України або вимушено перебувають на території Російської Федерації, не брати участь у «псевдовиборах» президента РФ. З метою власної безпеки та враховуючи схильність російської влади до провокацій, закликаємо у дні голосування уникати місць масового скупчення людей поблизу «виборчих дільниць», об'єктів військової інфраструктури окупаційних військ РФ, - зазначили у відомстві.

МЗС наголошує, що так звані "вибори" в окупації є незаконними і не матимуть жодних правових підстав. Україна закликає іноземні країни та міжнародні організації не надсилати міжнародних спостерігачів для участі у черговому фарсі, який Кремль намагається видати за президентські вибори, а також утриматися від визнання їхніх результатів.

  • На території Росії "вибори" проходитимуть протягом трьох днів – з 15 по 17 березня 2024 року.
  • 11 березня начальник Луганської ОВА Артем Лисогор повідомив, що на тимчасово окупованій території Луганської області РФ проводить псевдовибори президента Росії. Незважаючи на відсутність транспортного сполучення, виборчі комісії відповідних населених пунктів окупованої Луганщини вже отримали необхідну кількість бюлетенів та якимсь чином вирушили до цих віддалених місць.
  • Раніше у Службі безпеки України розповіли про те, як відбуваються псевдовибори в окупації. За словами представника Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Вадима Скибіцького, результати "виборів" вже заздалегідь відомі у Кремлі.
Новини по темі: Вибори МЗС окупація