6 сiчня
Завантажити ще

Комітет Ради залишив у законопроекті про мобілізацію обмеження на керування транспортом для ухилянтів

Комітет Ради залишив у законопроекті про мобілізацію обмеження на керування транспортом для ухилянтів
Фото: rada.gov.ua

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки ухвалив рішення відхилити всі пропозиції щодо застосування заходів впливу за ухилення від мобілізації, крім однієї. Йдеться про обмеження керування транспортним засобом. Про це повідомив народний депутат України від парламентської фракції "Слуга народу", член профільного комітету ВР Олександр Федієнко, передає Апарата Верховної Ради.

- Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вже більш ніж удвічі зменшив кількість поправок до законопроекту про мобілізацію. Щодня розглядається близько 300 поправок, - поінформував він. - При цьому комітет відхилив усі пропозиції щодо тимчасових обмежень для тих, хто ухиляється, а залишив лише норму про обмеження керування транспортним засобом.

За його словами, закон вибудовується з погляду норм права як рамковий механізм, а спосіб виконання вже визначатиметься підзаконними документами. Народний депутат зазначив, що чинне законодавство не заважає ТЦК формувати мобілізаційний потенціал, але законопроект, що зараз наробляється, про мобілізацію насамперед має дати мотивацію, а також удосконалити роботу ТЦК.

Він додав, що зараз багато військовозобов'язаних відсутні в реєстрах Центрів комплектації, їх фізично та технічно не бачать. Законопроект дозволить виявити тих громадян, які не перебувають на обліку, при цьому перебувають в інших реєстрах.

  • Раніше нардепи Олексій Гончаренко та Мар'яна Безугла повідомили, що Комітет Верховної Ради з нацбезпеки та оборони почав розглядати поправки до законопроекту про мобілізацію. Засідання тривало менше години, і на ньому було розглянуто лише одне питання – про норми покарання для тих, хто ухиляється.
  • 7 лютого Верховна Рада ухвалила оновлений урядовий законопроект про мобілізацію у першому читанні.
  • До другого читання законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку" народні депутати подали понад чотири тисячі правок.