15 червня
Завантажити ще

Суд продовжив Шуфричу запобіжний захід ще на два місяці

Суд продовжив Шуфричу запобіжний захід ще на два місяці
Фото: graty.me

Печерський районний суд Києва продовжив народному депутату від забороненого ОПЗЖ Нестору Шуфричу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 11 травня 2024 року. Про це повідомило Суспільне.

Шуфрич висловив невдоволення своїми умовами утримання, стверджуючи, що вони були встановлені під час КДБ СРСР. Він вважає, що його конституційні права на свободу та виконання повноважень народного депутата було порушено, і вважає своє переслідування замовленим.

Також він наголосив, що вже шість місяців під вартою. Він разом із адвокатами просив це рішення скасувати.

  • 8 лютого Шуфричу було повідомлено нову підозру. За даними слідства, він платив російській Росгвардії за охорону своєї нерухомості в Криму. За три місяці 2016 року його компанія заплатила понад півмільйона російських рублів за ці послуги.
  • 15 вересня 2023 р. СБУ провела обшуки Шуфрича. Під час обшуку у нього були виявлені георгіївські стрічки, медалі, ордени, колекція російських кітелів та радянських документів. Також знайдено документ із схемою "автономії" для Донецької та Луганської областей, датований 2014 роком.
  • 5 вересня 2023 року Служба безпеки України повідомила про підозру в державній зраді Шуфричу. Слідство встановило, що він співпрацював із колишнім секретарем РНБО Володимиром Сівковичем, який є агентом ФСБ, та координував російську агентуру в Україні. Печерський суд Києва вирішив відправити нардепа Нестора Шуфрича під арешт.
  • 8 червня 2022 року Восьмий апеляційний адміністративний суд України ухвалив рішення про заборону діяльності політичної партії "ОПЗЖ". Партійне майно та всі її осередки передаються державі.