26 травня
Завантажити ще

Українці зможуть використовувати "Дію" у країнах ЄС як цифровий гаманець

Українці зможуть використовувати
Фото: Armyinform.com.ua

Українці отримали можливість використовувати "Дію" в країнах Євросоюзу як цифровий гаманець. Це дозволить їм відкривати банківські рахунки, використовувати електронний підпис та отримувати електронні медичні рецепти. Про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

- У Європейському Союзі ухвалено рішення про створення Європейського гаманця цифрової ідентифікації (EUDI). Держави-учасники консорціуму POTENTIAL повинні представити свої національні гаманці ЄС протягом двох років, а тестування прототипів має завершитися до квітня 2025 року, - повідомив він.

Федеоров стверджує, що Україна є єдиною країною у складі консорціуму, яка поки що не є членом Європейського союзу, але все ще бере активну участь у процесі формування майбутньої електронної ідентифікації в ЄС

За його словами, цифровий гаманець зможуть також використовувати мешканці ЕС в Україні. Він дозволить зручно та безпечно відкривати банківські рахунки онлайн, мати постійний доступ до посвідчень водія в телефоні, використовувати електронний підпис та отримувати електронні медичні рецепти.

Європейська комісія має опублікувати вимоги для гаманців EUDI до кінця першого кварталу.

  • 5 березня Федоров повідомив, що процес отримання субсидії через портал "Дія" значно спрощено та прискорено. Тепер українцям на це потрібно лише близько 10 хвилин.
  • 26 лютого у додатку "Дія"запущено новий вид електронних документів. Найближчим часом українцям стануть доступні онлайн дипломи з освіти та шкільні атестати. Приєднатися до тестування нового сервісу зможуть усі українці віком від 14 років. Зареєструватися на тестування можна за посиланням.