25 травня
Завантажити ще

Ердоган і Зеленський не домовилися щодо участі РФ у мирному саміті

Ердоган і Зеленський не домовилися щодо участі РФ у мирному саміті
Фото: Umit Bektas/REUTERS

Президенти України і Туреччини Володимир Зеленський і Реджеп Ердоган висловили різні підходи до питання участі Росії в переговорах про завершення війни. Про це два лідери говорили на пресконференції за підсумками переговорів у Стамбулі 8 березня, пише "Радіо Свобода".

- Із самого початку ми робимо внесок у завершення війни на основі переговорів. Ми готові приймати мирний саміт, до якого буде залучено й Росію, – заявив Ердоган.

Він також нагадав про переговори, які відбувалися в Стамбулі в перші тижні після повномасштабного вторгнення Росії. Ердоган зазначив, що не було зроблено дипломатичних кроків щодо використання столу переговорів, який побудували в Стамбулі в березні 2022 року.

Водночас Зеленський відзначив, що Україна не бачить представників Росії на заході, який називає Глобальним самітом миру.

- Ми не бачимо, як можна запрошувати людей, які все блокують, руйнують і вбивають. Ми хочемо отримати результат. Результат - справедливий мир для України. Тому спочатку цивілізовані країни розроблять план, а вже потім будуть залучати представників Росії, які захочуть справедливого миру, – заявив президент України.

  • Офіційний Київ неодноразово відзначав, що будь-які переговори з Москвою можливі після того, як російські війська залишать міжнародно визнану територію України.
  • Президент України Володимир Зеленський під час робочого візиту у Туреччину досяг домовленостей про спільні проєкти в оборонній сфері.