Завантажити ще

Зеленський погодив кандидатуру Залужного на пост посла України у Великій Британії

Зеленський погодив кандидатуру Залужного на пост посла України у Великій Британії

Президент Володимир Зеленський хоче призначити колишнього Головнокомандувача Збройних сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії. Його кандидатуру тепер має схвалити британська сторона. Про це 7 березня повідомили в МЗС України.

- У четвер, 7 березня 2024 року, президент України погодив кандидатуру Валерія Залужного на посаду Надзвичайного і Повноважного Посла України в Сполученому Королівстві Великої Британії та Північній Ірландії. Міністерство закордонних справ України спрямувало британській стороні відповідний запит на агреман, - йдеться у повідомленні.

У день відставки Залужного 8 лютого Зеленський зустрівся із Головкомом та запропонував йому "надалі бути в команді". 

  • Україна не мала посла у Великій Британії з липня 2023 року, коли Зеленський звільнив з цієї посади Вадима Пристайка. У січні президент сказав, що "обережно розглядає кілька кандидатур", а посол має бути "на найвищому рівні".
  • Залужний обіймав пост Головнокомандувача ЗСУ з 2021-го по 2024 рік. Зеленський прямо ніколи не називав причини відставки Головкома. Зокрема він говорив про необхідність "зміни підходів та стратегії".