Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин закликав до посилення військового потенціалу країни. Про це повідомило Центральне телеграфне агентство Кореї (ЦТАК) у четвер, після того як міністерство оборони КНДР пообіцяло відреагувати на військові навчання США і Південної Кореї, які воно розглядає як репетицію вторгнення, передають Associated Press і ABC News.
Під час відвідування великої бази оперативної підготовки в західному регіоні країни в середу Кім Чен Ин заявив, що військові повинні «постійно активізувати військові навчання, спрямовані на швидке покращення своїх бойових можливостей для забезпечення ідеальної бойової готовності».
Кім Чен Ин заявив, що підвищена готовність необхідна для «стримування постійної загрози переважаючих сил противника». Лідер Північної Кореї керував маневрами військових частин на відвіданій базі. Він був одягнений у чорну шкіряну куртку і позував із солдатами, у тому числі коли вони лежали на землі та цілилися з гвинтівок.
Чон Ха Гю, представник Міністерства оборони Південної Кореї, заявив журналістам пізніше в четвер, що Південна Корея «переважно» впорається з будь-якими провокаціями з боку Північної Кореї.
Кім Чен Ин неодноразово виступав з аналогічними закликами до посилення збройних сил. Його остання вимога прозвучала через два дні після того, як міністерство оборони КНДР пригрозило провести невказані «відповідальні воєнні дії», оскільки південнокорейсько-американські військові навчання нібито стали більш неприкритими у “спробі вторгнення”.
У понеділок південнокорейські та американські військові розпочали щорічні командно-штабні тренування з комп'ютерним моделюванням та різні польові навчання, розраховані на 11 днів. Цього року навчання мали включати 48 польових навчань, що вдвічі більше, ніж минулого року. Обидві країни заявили, що їхні навчання мають оборонний характер.
Північна Корея відреагувала на попередні південнокорейсько-американські військові навчання випробуваннями ракет та іншої зброї.
Ворожість на Корейському півострові залишається високою після серії випробувань Північної Кореї з 2022 року. Багато випробувань включали ракети, здатні нести ядерну зброю, призначені для нападу на Південну Корею і материкову частину США.
У цьому році Північна Корея провела шість раундів ракетних випробувань. Війська США та Південної Кореї відреагували розширенням своїх навчань.
Експерти кажуть, що Північна Корея, напевно, вважає, що більший арсенал зброї збільшить її вплив у майбутній дипломатії зі Сполученими Штатами. Вони кажуть, що Північна Корея хотіла б досягти великого пом'якшення санкцій, зберігаючи при цьому свою ядерну зброю.
Очікується, що цього року Північна Корея ще більше посилить напруженість за рахунок провокаційних випробувань зброї та полум'яної риторики, оскільки США та Південна Корея наближаються до великих виборів.