Завантажити ще

Зеленська не поїхала на звернення Байдена до Конгресу через Навальну, - The Washington Post

Зеленська не поїхала на звернення Байдена до Конгресу через Навальну, - The Washington Post
Фото: t.me/FirstLadyOfUkraine

Олена Зеленська відхилила запрошення на щорічне звернення президента США перед Конгресом щодо стану справ у країні. Про це пише The Washington Post. Білий дім хотів посадити першу леді України з дружиною Джо Байдена Джилл Байден та вдовою російського опозиціонера Юлією Навальною. Газета послалася на чиновників, знайомих із цим планом.

– Образ обох жінок, кожна з яких є символом опору президенту Росії Володимиру Путіну, стала б потужним тлом для виступу президента Байдена на спільному засіданні Конгресу, – йдеться у статті.

Потенційна присутність Навальної викликала дискомфорт у Києва, розповіли люди, знайомі з переговорами. В Україні до Навального ставляться скептично через заяви про Крим, зроблені до повномасштабного вторгнення Росії. Представник Білого дому заявив, що рішення Зеленської, ймовірно, було спричинене «конфліктами в розкладі». Офіс Зеленської не відповів на прохання про коментарі.

Водночас Юлія Навальна також відмовилася бути присутньою на виступі Байдена, пославшись на втому. Прессекретар Олексія Навального Кіра Ярмиш підтвердила, що вдову політика справді запрошували.

- Чоловік Юлії помер два тижні тому. Вона мандрувала весь цей час. Сьогодні перший день, коли вона взагалі була вдома. Як і будь-якій людині, їй потрібен час, щоб прийти до тями, і хоча вона дуже цінує запрошення, їй потрібно хоча б трохи прийти до тями, - сказала вона.

Американський чиновник заявив, що Білий дім, ймовірно, не поінформував Київ про те, що Навальна вирішила не бути на заході. Проте її присутність була не єдиною проблемою для України. Влада хоче зберегти двопартійну підтримку і не хоче "образити" республіканців напередодні виборів президента США.

Байден виступить у Конгресі 7 березня, це одна з найважливіших політичних подій у Вашингтоні. Перша леді США запрошує своїх гостей, та американський лідер часто згадує їх у своїй промові. Минулого року поряд із Джилл Байден, серед інших, сиділа посол України в США Оксана Маркарова.