Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
22 квiтня
Завантажити ще

СБУ просить для Мураєва 15 років із конфіскацією

СБУ просить для Мураєва 15 років із конфіскацією
Фото: youtube.com/Скріншот

Служба безпеки завершила розслідування справи стосовно колишнього народного депутата Євгена Мураєва, голови забороненої партії «Наші». Йому загрожує до 15 років ув'язнення з конфіскацією майна за підривну діяльність на користь РФ. Про це повідомила пресслужба СБУ.

– Фігурант використав підконтрольний йому телеканал «Наш» для масового поширення в Україні кремлівської пропаганди. Обвинувальний акт уже направлено до суду, — йдеться у повідомленні.

Слідство встановило, що Мураєв використав свій медіаресурс, канал "Наш", для викривлення ситуації в Україні та дестабілізації суспільно-політичної обстановки в країні на користь РФ перед повномасштабним вторгненням. Експертизи підтвердили антиукраїнську діяльність Мураєва. У зв'язку з цим проти його телеканала було запроваджено санкції РНБО у лютому 2022 року.

  • 25 липня 2022 року Євгена Мураєва було повідомлено про підозру у державній зраді, інформаційно-підривній діяльності та приниженні національної честі України. СБУ наголосила, що факти злочинної діяльності Мураєва підтверджено після незалежних експертиз.
  • 30 листопада 2022 року Служба безпеки України провела обшуки у Мураєва та його поплічників, у ході яких вилучили гроші, зброю, комп'ютери і телефони. Обшуки пройшли за 18 адресами у Харкові та Києві. Мураєв ховається у Відні.
  • 14 червня 2022 року восьмий апеляційний суд Львова ухвалив рішення про заборону партії "Наші" Євгена Мураєва. Майно партії та всіх її осередків, згідно з рішенням суду, передається державі. У МЗС Британії стверджували, що Росія планувала призначити Мураєва головою окупаційної адміністрації після "захоплення" України. Мураєв запевняв, що він перебуває під санкціями РФ через конфлікт із Віктором Медведчуком.