Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Нацгвардієць США визнав себе винним у «зливі» секретних документів Пентагону про допомогу Україні

Нацгвардієць США визнав себе винним у «зливі» секретних документів Пентагону про допомогу Україні
Фото: nv.ua

22-річний член Національної гвардії США Джейк Тейшейра визнав свою провину у розкритті секретної інформації Пентагону, де містилися плани допомоги українській армії. Він також погодився на 16 років ув'язнення. Про це пише ABC News.

Він уклав угоду з прокурорами, визнавши свою провину за всіма шістьма пунктами звинувачення в умисному зберіганні та передачі інформації про національну оборону. Натомість прокурори не висунули проти нього додаткових звинувачень згідно із законом про шпигунство.

Прокурор під час слухань у федеральному суді Бостона заявив, що Тейшейра отримав доступ до великої кількості секретних документів та роздрукував їх, а потім розмістив зображення цих документів у додатку Discord до свого арешту у квітні минулого року.

Відповідно до свого визнання провини, він повинен пройти інтерв'ю у Міністерстві оборони та Міністерстві юстиції та повернути всі конфіденційні матеріали, які можуть залишатися у його розпорядженні. Вирок йому призначено на 27 вересня.

Тейшейра під ніками "theexcalibereffect" розмістив секретні дані на Discord. Він розкрив інформацію про відправку обладнання в Україну, а також інформацію про пересування військ та змови проти США. Тейшейра увійшов до Національної гвардії у 2019 році та мав доступ до секретної інформації з 2021 року. Внутрішнє розслідування звинуватило його у несанкціонованому розкритті, а також показало недоліки у діях його підрозділу.