25 травня
Завантажити ще

Медуза: Популярний російський серіал "Слово пацана" могли зняти до виборів президента РФ

Медуза: Популярний російський серіал
Фото: kino-teatr.ru

Найпопулярніший російський серіал останніх років «Слово пацана» міг бути знятий до виборів президента РФ. Про це йдеться у розслідуванні "Медузи" в рамках міжнародного журналістського проєкту Kremlin Leaks.

Назва серіалу фігурує у внутрішніх документах адміністрації президента РФ, доступ до яких наприкінці 2023 року отримало видання Delfi Estonia. У них йдеться, що «Слово пацана» — це «контент», випущений спеціально до виборів. Серіал, який розповідає про казанські кримінальні угруповання останніх радянських років, покликаний показати населенню “позитивні зміни у житті людей Росії”.

"Слово пацана" знімали в тому числі на гроші Інституту розвитку інтернету (ІРІ). Голова інституту Олексій Гореславський виступив співавтором презентації «Творчий контент до виборів», що була представлена ​​в адміністрації президента РФ навесні 2023 року, за рік до виборів.

Водночас джерело “Медузи” у кіноіндустрії запевнило, що серіал знімали «без будь-якого політичного та ідеологічного підґрунтя».

- Цей серіал до поточних подій не має стосунку. Просто робився заради комерційного успіху, – заявив він.

Також, згідно з внутрішніми документами адміністрації президента РФ, до виборів зняли касову комедію «Холоп-2», фільм «Пророк» про Олександра Пушкіна з Юрієм Борисовим у головній ролі, драму «Лід-3», мюзикл «Бременські музиканти», казку «За щучим велінням», серіали «НДР» і «Нюрнберг», фільм «Володар вітру» про російського мандрівника Федора Конюхова, якого зіграв Федір Бондарчук.

Інший співрозмовник видання у кіноіндустрії зазначив, що фільм «Пророк» отримав фінансування від Фонду кіно не з першого разу.

Журналісти та їхні співрозмовники, які працювали над вказаними фільмами та серіалами, припустили, що співробітники АП можуть переконувати себе та начальство, що популярні фільми й серіали допоможуть Володимиру Путіну знову стати президентом.

Справжність презентації підтвердив співрозмовник “Медузи”, близький до Кремля та знайомий із цим документом, а також один з учасників наради в АП.

  • У грудні Міністерство культури та інформаційної політики України висловило серйозне занепокоєння поширенням серед підлітків російського серіалу "Слово пацана. Кров на асфальті".
  • У лютому сербському актору з російським громадянством Мілошу Биковичу відмовили у зйомках у третьому сезоні американського серіалу "Білий лотос".