28 травня
Завантажити ще

Жумаділов тягне до переможців тендерів на їжу для ЗСУ заздалегідь визначені «прокладки»

Жумаділов тягне до переможців тендерів на їжу для ЗСУ заздалегідь визначені «прокладки»

Шостий апеляційний адміністративний суд, у вівторок 20 лютого, частково задовольнив позивні вимоги до ДП «Державний оператор тилу», яке очолює чиновник Міноборони Арсен Жумаділов. Позивач – ТОВ «Трейд Граніт Інвест» – звернувся в до суду, бо умови конкурсу, сформовані ДП, позбавляли всіх учасників ринку можливості брати участь у тендері та не створювали конкуренцію.

Однією з вимог була наявність складських приміщень площею не менше двох тисяч квадратних метрів та морозильних камер від 500 «квадратів». Медіа запідозрили Жумаділова у прагненні «призначити» переможцями конкурсу заздалегідь визначені фірми, котрі відповідали таким вимогам.

У розпорядження ЗМІ опинилися також дані, надані Жумаділовим суду та позивачу. Із наведеної таблиці випливає, що переможці торгів вже визначені, і ними виступають чотири фірми, що є регіональними рітейлерами, під яких і писалися умови тендерів. Мова йде про ТОВ «Апельмон Прайм», ТОВ «Уністор», ТОВ «Копійка-Центр», ТОВ «ЛК-Транс».

Відомо також, що Жумаділов планує торги на Прозорро. Таким чином це буде означати, що він проігнорував рішення суду, котрий постановив стягнути з ДП «Державний оператор тилу» майже 582 тис. грн судового збору. Ці гроші з держбюджету могли піти на дрони або інші потреби ЗСУ.

Раніше вартість харчового набору для захисників під кураторством ДП Жумаділова вже зросла з 107 до 137 грн на добу. В цілому різниця тільки на двох тендерах склала 1,5 млрд грн, з яких ДП отримала 0,4% комісійних. «Державний оператор тилу» зацікавлений у зростанні вартості харчування військових, оскільки це означає збільшення його утримання, на чому вже наголошували ЗМІ.