23 травня
Завантажити ще

Посла Росії у Польщі освистали під час покладання квітів на місці загибелі радянського генерала

Посла Росії у Польщі Сергія Андрєєва освистали, коли він покладав квіти на місці знесеного пам'ятника радянському генералу Івану Черняхівському. Про це повідомили РІА Новини та Belsat з посиланням на PAP.

Пам'ятник Черняхівському у місті Пененжно знесли у 2015 році. Російський посол заявив, що й надалі приходитиме на місце загибелі воєначальника.

– Це не українці протестують, вони говорять польською, це поляки підтримують бандерівців, – заявив Сергій Андрєєв.

Оскільки сьогодні на місці знесеної пам'ятки стоїть хрест та меморіальна дошка, присвячена жертвам тоталітаризму, російська делегація принесла портрет Черняховського з собою.

Учасники акції принесли українські прапори та кричали російській делегації "Вбивці!" Також протестувальники включили гімн України та “сучасні антиросійські пісні”.

  • Пам'ятник Івану Черняхівському, встановлений у 1970-х роках, знесли, оскільки генерал Червоної армії відповідав за ліквідацію структур Армії Крайової. Радянський воєначальник помер 79 років тому, 18 лютого 1945 року, потрапивши під артилерійський обстріл. 2015 року через демонтаж пам'ятника Міністерство закордонних справ Росії викликало посла Польщі в Москві.
  • 9 травня 2023 року українські активісти не пустили посла РФ у Польщі Сергія Андрєєва покласти вінок до пам'ятника солдатам Червоної армії на цвинтарі у Варшаві. 9 травня 2022 року Сергія Андрєєва облили червоною фарбою через російське вторгнення в Україну.