24 травня
Завантажити ще

Віцепрем'єр Кубраков розповів про нову мету російських атак на енергосистему України

Віцепрем'єр Кубраков розповів про нову мету російських атак на енергосистему України
Фото: facebook.com/oleksandr.kubrakov

Росія змінила мету повітряних атак на енергосистему України. Цього року це завдання шкоди економіці, заявив віцепрем'єр із відновлення Олександр Кубраков під час круглого столу на Мюнхенській конференції з безпеки.

- Нещодавні напади на наш енергетичний сектор довели, що росіяни намагаються переслідувати іншу мету просто зараз. Якщо минулого року вони намагалися заморозити мільйони українців взимку, то цього разу вони намагаються зруйнувати нашу економіку. Вони намагаються відключити від енергосистеми наші ключові промислові регіони, - цитує міністра "Інтерфакс-Україна".

Кубраков додав, що Україна та партнери провели хорошу “домашню роботу” й "цієї зими ми набагато сильніші”. Але поки що не йдеться про те, що Україна здатна захищати всі енергогенерувальні потужності та мережі, тому роботу з їхнього захисту потрібно продовжувати.

  • 15 лютого у Львові внаслідок ракетної атаки Росії було пошкоджено трансформаторну підстанцію, знеструмило об'єкт інфраструктури.
  • 13 лютого частина Дніпра тимчасово залишилася без світла, тепла та води після російської атаки "шахедами" на теплову електростанцію (ТЕС) ДТЕК.