Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Екснардепу Сергію Пашинському після обшуку повідомили про підозру

Екснардепу Сергію Пашинському після обшуку повідомили про підозру
Фото: t.me/insiderUKR

Колишньому народному депутату Сергію Пашинському повідомили про підозру. Про це сповістили Національне антикорупційне бюро, Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Служба безпеки України.

За даними слідства, у 2014-2018 роках Пашинський та його п'ять "спільників" незаконно заволоділи 97 тисячами тонн арештованих нафтопродуктів вартістю майже мільярд гривень. Нафтопродукти арештували у бізнесмена Сергія Курченка, який у 2014 році втік до Росії.

Нафтопродукти за заниженими цінами продали групі компаній, власником якої був бізнес-партнер Пашинського. Арештовані нафтопродукти призначалися для потреб Міністерства оборони, але відомство отримало лише 1,6% із «нафтопродуктів Курченка».

- На переконання слідства, колишній нардеп забезпечував політичне прикриття цих оборудок, використовуючи свій вплив та адмінресурс щодо державних підприємств, судових і правоохоронних органів, які були дотичними до конфіскації цих нафтопродуктів, - заявили в СБУ.

У 2020 році суд конфіскував на користь держави вищезгадані нафтопродукти та гроші, отримані від їхньої реалізації. Однак державний бюджет все одно зазнав збитків у розмірі щонайменше 967 млн грн.

  • Вранці 12 лютого Сергій Пашинський повідомив про обшук СБУ та НАБУ через “передачу «палива Курченка», а насправді палива кремлівської "Роснефти" державі”. У своєму фейсбуці він написав, що у 2015 році, як народний депутат України, звернувся до президента з проханням покрити дефіцит палива ЗСУ паливом "Роснефти".
  • Сергій Пашинський - народний депутат України чотирьох скликань, ексголова комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, колишній т.в.о. глави Адміністрації президента.
Новини по темі: Сергій Пашинський