Завантажити ще

На виборах президента Фінляндії переміг експрем'єр Олександр Стубб

На виборах президента Фінляндії переміг експрем'єр Олександр Стубб
Фото: Lehtikuva/Emmi Korhonen via REUTERS

Колишній прем'єр-міністр Олександр Стубб переміг на виборах президента Фінляндії. Про це повідомила національна телерадіокомпанія Yle після підрахунку всіх голосів. У другому турі президентських виборів 55-річний Олександр Стубб набрав 51,6%, а колишній глава МЗС, 65-річний Пекка Гаавісто – 48,4%.

- Дякую. Я обіцяю робити все можливе щодня, – написав Олександр Стубб у своїх соціальних мережах та прикріпив до запису фотографію своєї родини.

Пекка Гаавісто у прямому телеефірі привітав свого суперника та 13-го президента Фінляндії.

Офіційно Олександр Стубб обійме посаду 1 березня. Президент Фінляндії має обмежені повноваження порівняно з прем'єр-міністром, проте разом з урядом визначає зовнішню політику країни й виступає як верховний головнокомандувач збройних сил.

Олександр Стубб повернувся у політику після семирічної перерви. Він був прем'єр-міністром Фінляндії у 2014–2015 роках, коли очолював Національну коаліцію – ліберально-консервативну партію, яка і зараз є головною в урядовій коаліції. Стубб виступав за входження Фінляндії до НАТО задовго до нападу Росії на Україну.

Перший тур президентських виборів відбувся у Фінляндії 28 січня. Явка у другому турі становила 70,7%. Президента Фінляндії обирають на шість років не більше ніж на два терміни поспіль. Нинішній президент Саулі Нійністе відбув на посаді два терміни й тому у виборах участі не брав.