17 травня
Завантажити ще

На фоні відставки Залужного Cенат США підтримав пакет допомоги Україна - Ізраїль - Тайвань

На фоні відставки Залужного Cенат США підтримав пакет допомоги Україна - Ізраїль - Тайвань
Фото: facebook.com/oksana.markarova

Cенат США попередньо підтримав пакет допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на 95 млрд доларів, який не включає видатки на захист кордону з Мексикою. Під час процедурного голосування законопроєкт отримав 60 необхідних голосів. Це не фінальне голосування, проте воно дозволяє прискорений розгляд законопроєкту. Про це повідомила посолка України в США Оксана Маркарова.

- Голосування ще триває в Сенаті, однак вже є більше 60ти голосів за H.R.815, яку обрали інструментом для бюджетних асигнувань - законопроєкту допомоги для України, Ізраїлю і Тихоокеанського регіону! Попереду більше роботи, дискусій і дебатів ніж до цього моменту, однак це дуже важливий результат! Дякуємо кожному з голосів ЗА, - написала Маркарова.

Тепер законопроєкт відправлять на розгляд Палати представників, де він також має отримати мінімум 60 голосів.

  • Процедурне голосування за пакет допомоги Україні відбувається на фоні відставки головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Президент призначив на його місце  командувача Сухопутних військ Олександра Сирського.
  • 7 лютого республіканці в Сенаті провалили процедурне голосування за законопроєкт, який поряд із допомогою Україні, Ізраїлю та Тайваню містив пункт про посилення безпеки кордону США із Мексикою. Тоді як аналогічний законопроєкт без імміграційної реформи набрав 58 голосів з 60 необхідних.
  • Маркарова пояснювала, що пакет додаткового фінансування є критично необхідним для України і його не зможе замінити ленд-ліз.