Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Європейська Бізнес Асоціація назвала суперечливі норми у новому законопроєкті про мобілізацію

Європейська Бізнес Асоціація назвала суперечливі норми у новому законопроєкті про мобілізацію
Фото: REUTERS

Оновлений законопроєкт про мобілізацію, який Кабмін зареєстрував у Верховній Раді, не можна ухвалювати у чинній редакції. Про це заявила Європейська Бізнес Асоціація (EBA).

- Європейська Бізнес Асоціація звертається до голів усіх профільних комітетів Верховної Ради України, першого віцепрем’єр-міністра України – міністра економіки України Юлії Свириденко із закликом врахувати коментарі та перестороги бізнесу в контексті мобілізаційного законодавства. Зокрема, не ухвалювати законопроєкт № 10449 у чинній редакції без відповідних доопрацювань, - йдеться у заяві.

В асоціації закликали продумати можливість додаткового інструменту бронювання працівників та звернути увагу на ситуацію, що склалась перед пунктами пропуску через державний кордон України. Перевірка документів у водіїв вантажних транспортних засобів співробітниками ТЦК створює черги та ускладнює і так непросту логістику, а також сіє паніку серед працівників компаній.

На думку асоціації, законопроєкт про мобілізацію у чинній редакції паралізує економіку України. Задля належного функціонування економіки важливо додатково передбачити бронювання працівників, які не належать до критично важливих підприємств, але активно сплачують податки до бюджету.

  • Європейська Бізнес Асоціація була заснована в 1999 році за підтримки Європейської комісії в Україні. Асоціація об’єднує понад 1000 компаній та є однією з наймасштабніших бізнес-спільнот, які працюють на українському ринку.
  • Міноборони та Мінфін спільно з комітетами Верховної Ради з питань бюджету та оборони оцінили витрати на мобілізацію та доозброєння у "колосальні" 700 мільярдів гривень.