Завантажити ще

У Сенаті США представили угода, що передбачає виділення допомоги Україні на 60 мільярдів доларів

У Сенаті США представили угода, що передбачає виділення допомоги Україні на 60 мільярдів доларів
Фото: REUTERS/EVELYN HOCKSTEIN

Сенат Сполучених Штатів Америки представив законопроєкт щодо виділення додаткової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню. Документ включає виділення понад $60 млрд Україні, $14,1 млрд — Ізраїлю, а всього — $118,28 млрд. Президент Джо Байден у своєму зверненні закликав Конгрес негайно прийняти цю двопартійну угоду, пише 24 канал. 

Лідер більшості у Сенаті Чак Шумер в соцмережі Х  зазначив, що Сенат повинен невідкладно прийняти рішучі заходи щодо надзвичайного фінансування національної безпеки.

- У понеділок, я планую здійснити перший процедурний крок для забезпечення розгляду цього питання в Сенаті, і перше голосування заплановане на середу, - написав Шумер.

Документ на 370 сторінок опубліковано на сайті Сенату США. Він передбачає загальний обсяг коштів у розмірі 118,2 мільярда доларів, включаючи 60,1 мільярда на допомогу Україні, 14,1 мільярда для Ізраїлю, 20,2 мільярда на посилення безпеки на кордоні США і фінансування гуманітарної допомоги на операції в Червоному морі та на Тайвані.

Джо Байден висловив свою підтримку угоді двопартійного сенату та закликав до її швидкого прийняття. Він зазначив, що ці реформи спрямовані на роботу над удосконаленням імміграційної системи, надаючи пріоритет забезпеченню порядку та безпеки на кордоні.

- Тепер ми досягли угоди щодо двопартійного пакету заходів з національної безпеки, який включає найжорсткіші і найсправедливіші прикордонні реформи за десятиліття. Я рішуче підтримую це, - сказав американський лідер.

Байден наголосив, що угода стосується пріоритетів, таких як підтримка свободи України та надання необхідного Ізраїлю для захисту від терористів. Він також зауважив, що важливо зупинити агресію Росії та забезпечити безпеку нації.

- Я закликаю Конгрес зібратися і швидко прийняти цю двопартійну угоду. Дайте це мені на стіл, щоб я міг негайно підписати це як закон, - сказав Байден.

  • Республіканці та демократи в США не могли дійти згоди щодо безпеки на кордонах США, тому не ухвалювали законопроєкт про гроші для України, Ізраїлю та Тайваню.
  • 1 лютого усі 27 лідерів Євросоюзу під час позачергового саміту домовились про виділення допомоги Україні на суму 50 мільярдів євро, що було заблоковане Угорщиною в грудні.