Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
15 квiтня
Завантажити ще

Російський ракетний катер «Івановєц» уразили українськими морськими дронами MAGURA V5

Російський ракетний катер «Івановєц» уразили українськими морськими дронами MAGURA V5
Фото: REUTERS

Російський ракетний катер «Івановєц» був уражений біля окупованого Криму українськими морськими дронами. Про це повідомило видання The War Zone з посиланням на коментар очільника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирила Буданова. За словами Буданова, «Івановєц» було уражено шістьма морськими дронами MAGURA V5.

- Під час знищення зазначеного корабля було здійснено шість прямих влучень морськими безпілотниками в корпус корабля. Внаслідок пошкодження корабель перекинувся на корму і затонув. За попередніми даними, пошуково-рятувальна операція противника не увінчалася успіхом, - розповів Буданов англомовному виданню.

Кирило Буданов відмовився уточнити місце запуску українських морських дронів MAGURA V5.

Атака відбулася у ніч 1 лютого. Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що ракетний катер «Івановєц» знищили воїни спецпідрозділу “Group 13”. Російське судно, яке патрулювало Чорне море поблизу озера Донузлав біля окупованого Криму, затонуло. Вартість корабля орієнтовно оцінили в 60-70 мільйонів доларів.

  • Морський дрон MAGURA V5 створений українським державним підприємством «Спецтехноекспорт». Вперше його показали у липні 2023 року в сюжеті CNN. 10 листопада морські дрони знищили два російські десантні катери біля окупованого Криму.
  • У Військово-морських силах ЗСУ розповідали, що на борту ракетного катера "Івановєц" могли знаходитися до 40 російських моряків. На озброєнні судна, зокрема, були протикорабельні ракети типу "Москіт" з дальністю до 130 кілометрів.