Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Зеленський закликав ЄС створити фонд військової допомоги Україні через північнокорейські снаряди

Зеленський закликав ЄС створити фонд військової допомоги Україні через північнокорейські снаряди
Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський закликав лідерів країн ЄС підтримати створення окремого фонду військової допомоги Україні. Під час виступу на спеціальному засіданні Європейської ради він зазначив, що Росія отримає мільйон артилерійських снарядів від Північної Кореї, проте постачання мільйона артилерійських снарядів від ЄС для України затримується. 

- І це теж прояв глобальної конкуренції, у якій Європа не має права програти. І саме тому сьогодні потрібна ваша єдність зі створення Ukraine Assistance Fund у межах нашого з вами Європейського фонду миру (EPF. - Авт.). Це така надійність і довготривалість підтримки, яку зараз потрібно протиставити відповідним викликам. Не менш як 5 мільярдів євро на рік, строк – чотири роки. Чіткий пріоритет, - заявив український лідер.

Таким чином, президент Зеленський закликав лідерів ЄС створити фонд військової допомоги Україні загальною сумою 20 мільярдів євро.

  • 1 лютого на саміті Європейської Ради усі 27 країн-членів ЄС ухвалили пакет підтримки України (Ukraine Facility) розміром 50 мільярдів євро у межах бюджету Євросоюзу на чотири роки.
  • З початку повномасштабного вторгнення Росії ЄС схвалив сім пакетів військової допомоги Україні на загальну суму 3,5 мільярда євро, а також виділив два мільярди євро на постачання боєприпасів. Угорщина заблокувала виплату траншу у розмірі 500 мільйонів євро з EPF.